Divky ve svatecnim ostrozskem kroji Dozinky souboru Dolnemcan v nivnickem kroji Devcata ve staromestskem kroji Mali verbiri Pary v hradcovickem kroji Hody v Uherskem Ostrohu Velikonocnich zvyky kunovskych mladencu

Ostrožský kroj

Ostrožský kroj

Ostrožský kroj - tak se jmenuje publikace, která se nám podařila vydat za finanční podpory Zlínského kraje. Jde o “stručný manuál”, jaké jsou varianty ostrožského kroje města Uherský Ostroh a jakým způsobem se dámský kroj obléká. Celá publikace je doplněna stručným popisem jednotlivých krojových součástí a množstvím dobových fotografií, které byly zapůjčeny místními občany.

ostrozsky-kroj.jpgpublikace-ostrozsky-kroj.jpg

Oficiální křest proběhne 9. února 2011 na zámku v Uherském Ostrohu. Již nyní si mohou zájemci brožuru zakoupit v naší prodejně.

Další námi nabízenou zajímavostí, která se setkala s velkým ohlasem je krojové pexeso. Lidové kroje Slovácka - nabízí náhled na rozmanitost tohoto lidové oděvu v naší oblasti.

Běží na Drupalu, open-source redakčním systému
Strukturalni fondy EU Spolecny regionalni operacni program Mikroregion Ostrozsko Mesto Uhersky Ostroh Tradicni vyrobek Slovacka